Tinklaraštis

14 dienų nemokama prekės gražinimo garantija

Valgomojo apšvietimas. Kokį pasirinkti?Idealus valgomojo apšvietimas. Kokį apšvietimą pasirinkti?

Tinkamai valgomajame parinktas apšvietimas sukuria jaukią atmosferą, kuri yra svarbiausias dalykas šioje namų erdvėje. Būtent čia vyksta socialinis šeimos gyvenimas, kai visa šeima susirenka prie bendro stalo. Todėl, renkantis tinkamą šviestuvą, verta atsižvelgti į kelis kriterijus.

Valgomojo apšvietimas gali būti įvairių tipų: nuo pakabinamų šviestuvų, sieninių bei lubinių, iki mažų stalinių šviestuvų. Tačiau svarbu ne tik šviestuvo tipas, bet ir jo spalva, stilius ir dydis. Taip pat stalo forma bei patalpos dydis. Verta atkreipti dėmesį ir į šviesos temperatūrą ir jos šaltinių skaičių, juk lemputė ne visada turi būti tik viena. 

Šviestuvo forma ir spalva – suderinama su stalo forma

Verta pasirinkti šviestuvo formą pagal stalo formą – tokiu atveju jis suteiks reikiamą šviesos kiekį stalo plote. Apvalios formos šviestuvai gerai tinka apvaliems, o stačiakampiams ir kvadratiniams stalams – šviestuvai, turintys daugiau geometrinių, kampuotų formų. Svarbi ir pati spalva. Atsižvelgiant į jūsų pageidavimus, šviestuvo spalva gali gražiai derėti su kitomis interjero detalėmis arba sudaryti joms vizualų kontrastą.

Dallas 5 pakabinamas šviestuvas 

Šviestuvo stilius – prabangus, modernus, boho, pramoninis

Šviestuvas turėtų derėti su kambario stiliumi. Ar jūsų valgomasis įkūnija skandinavišką interjero stilių? Pasirinkite paprastus stiklinius šviestuvų modelius, kurie yra universalūs. Ar jums artimas prabangus stilius? Jums patiks dideli, krištolu puošti šviestuvai. Ar jums patinka boho stilius? Jei taip, jums patiks rotango arba pinti dirbiniai. Negalime pamiršti ir industrinio stiliaus. Jo pagrindiniai elementai yra metalinės formos ir skaidrios lemputės su įmantrios formos siūleliu. Tačiau industriniame stiliuje lemputės gali būti tiesiog pakabintos ant spalvotų ar juodų laidų.

Pakabinamas LED šviestuvas Trio – https://www.brigoto.lt/produktas/sviestuvu-katalogas/pagal-kategorija/pakabinami-sviestuvai/Pakabinamas-LED-sviestuvas-Trio/
 

Šviesos šaltinių skaičius ir stalo forma – eilėje arba solo

Pastaraisiais metais tapo madinga virš stalo išdėstyti keletą šviestuvų. Kartais šviestuvų gaubtai pakabinami tame pačiame aukštyje, kartais – skirtingame aukštyje. Tokį sprendimą verta apsvarstyti interjeruose su aukštomis lubomis. Jei stalas yra didelis ir stačiakampio formos, virš jo pakabinkite du, tris ar keturis šviestuvus. Gerai, jei jie yra identiški – per didelė įvairovė gali sukelti chaoso jausmą. Ar jūsų stalas apvalus? Jei jo skersmuo yra iki 160 cm, virš jo pakanka pakabinti tik vieną šviestuvą. Čia ypač gerai tiks apvalūs modeliai, kurie puikiai derės prie tos pačios formos stalų.

Lubinis šviestuvas Puma 6 – https://www.brigoto.lt/produktas/sviestuvu-katalogas/pagal-kategorija/lubiniai-sviestuvai/puma-6/
  

Šviestuvo dydis – derinyje su kambario dydžiu

Jei ketinate pakabinti šviestuvą mažame valgomajame, venkite didelių modelių. Jie gali padaryti kambarį dar mažesnį. Mažoje erdvėje puikiai tiks apšvietimas elegantišku lubiniu šviestuvu. Jei erdvė yra didelė, verta apsvarstyti keletą skirtingų tipų šviestuvų. Pagrindinį šviestuvą galima papildyti kitais šviesos šaltiniais, tokiais kaip dailūs sieniniai šviestuvai arba žavūs staliniai šviestuvai. Puikus sumanymas gali būti ir specialus apšvietimas po virtuvės spintelėmis, jei virtuvė sujungta su valgomuoju.

Pakabinamas LED šviestuvas Luxury – https://www.brigoto.lt/produktas/sviestuvu-katalogas/pagal-kategorija/pakabinami-sviestuvai/Pakabinamas-LED-sviestuvas-Luxury/
  

Šviesos spalvos temperatūra – šaltai arba šiltai balta

Šviesos spalva taip pat yra labai svarbi, nes ji apšvies valgomąjį. Šiam kambariui interjero dizaineriai rekomenduoja šiltą šviesą, kuri įneš jaukumo aurą, todėl jums bus lengviau atsipalaiduoti. Šiltesnė šviesos spalva dažnai naudojama ir restoranuose, nes ji teigiamai veikia maisto išvaizdą. Šiltai balta šviesa taip pat yra geras pasiūlymas valgomajam, tačiau interjero dekoratoriai nerekomenduoja vien šaltos šviesos, kuri dažniau naudojama bibliotekose, atvirose erdvėse ar biuruose.