Tinklaraštis

14 dienų nemokama prekės gražinimo garantija

Kas yra LED apšvietimas? 10 priežasčių rinktis LED šviestuvusDaugelis yra girdėję apie LED apšvietimą – LED lemputes ir LED šviestuvus. LED lemputės gali būti naudojamos beveik visų tipų šviestuvuose.


O LED šviestuvai yra šviestuvai, kuriuose jau yra integruotas LED šviesos šaltinis.

 
Šiomis dienomis vis labiau populiarėjant LED technologijai, pateikiame jums 10 priežasčių, kodėl verta rinktis LED apšvietimą.

1. LED šviestuvų ilgaamžiškumas

Ilgaamžiškumas – tai viena svarbiausių priežasčių, kodėl verta rinktis LED apšvietimą. LED technologija pasižymi tuo, jog jos gali šviesti iki 100 000 valandų (priklausomai nuo gamintojo). Tai yra 11 metų nepertraukiamo darbo arba 22 metai veikiant 50% pajėgumu. Pavyzdžiui, jeigu jūs naudosite apšvietimą 8 valandas per parą, tai užtruksite 20 metų iki kol jūs turėsite pakeisti lemputę ar šviestuvą nauju.

2. Elektros energijos taupymas

LED apšvietimas 80% – 90% elektros energijos sunaudoja šviesos skleidimui, likę elektros energijos procentai pavirsta šiluma, kai tuo tarpu tradicinės lemputės 20% skiria šviesai, o 80% energijos prarandama šilumos pavidalu. Pavyzdžiui, jeigu jūs naudojate įprastas elektros lemputes ir kas mėnesį už apšvietimą sumokate 20 eurų, tai reiškia, jog 16 eurų jūs skiriate patalpų šildymui ir tik 4 eurus apšvietimui. Su LED technologija jums apšvietimas kainuotų 4 eurus ir jūs sutaupytumėte 16 eurų per mėnesį arba 192 eurus per metus.

3. Ekologiškumas

LED šviesos šaltiniuose nėra jokių toksiškų cheminių medžiagų, kai tuo tarpu daugumoje fluorescencinės šviesos lempų yra tam tikrų medžiagų, kenkiančių aplinkai. LED šviesos šaltiniai yra 100% perdirbami, o tai reiškia, jog padeda sumažinti anglies išmetimą į aplinką iki trečdalio. Ankščiau minėtas ilgas tarnavimo laikas reiškia tai, kad viena LED lemputė sutaupo tiek medžiagų ir gamybos resursų, kiek reikia pagaminti 25 kaitrinėms lemputėms.

4. Atsparumas aplinkos poveikiui

LED šviesos šaltiniai yra labai patvarūs ir pagaminti iš tvirtų komponentų, yra atsparūs smūgiams, vibracijai ir išorės poveikiui.

5. Nespinduliuoja UV

LED apšvietimas spinduliuoja mažai infraraudonųjų spindulių šviesos ir beveik nespinduliuoja UV. Dėl šios priežasties LED apšvietimas yra labai tinkamas ne tik prekių ir medžiagų, kurios yra jautrios karščiu, bet ir apšviesti UV jautriems objektams arba medžiagoms: muziejai, galerijos, archeologiniės vietos ir t.t.

6. Plačios dizaino galimybės

LED šviesos šaltiniai gali būti sujungti į bet kokias formas ir išlikti labai efektyviu apšvietimu. LED šviestuvuose integruojamos LED šviesos diodų juostelės, kurios prisitaiko prie šviestuvo išlinkimų, neretai sukuriamas apskritimo ar kvadrato formos LED šviestuvas, kuris stulbina savo modernumu.

7. Veikia itin šaltoje ar karštoje temperatūroje

LED technologija puikiai veikia tiek aukštoje, tiek žemoje temperatūroje. Žema arba aukšta temperatūra paprastoms lemputėms gali būti tikras iššūkis.

8. Sukoncentruota šviesa

Naudojantis LED technologija, galima nukreipti šviesą į tam tikrą vietą be išorinio reflektoriaus, siekiant aukštesnio koncentruoto apšvietimo efektyvumo nei tradicinės lemputės. Gerai suprojektuotos LED apšvietimo sistemos gali efektyviai koncentruoti šviesą į norimą tašką. Tai dažnai naudojama prekybos centruose ir muziejuose.

9. Momentinis įsijungimas ir

LED šviestuvas pradeda šviesti iš karto nuspaudus jungiklį, nereikia laukti kol šviesos šaltinis įkaista. Be to, dažnas LED šviestuvo išjungimas ir įjungimas nepaveikia gyvavimo laiko ar šviesos kokybės. Tradicinės lemputės tuo tarpu gali užtrukti kelias sekundes pasiekiant visą ryškumą, ir dažnas perjunginėjimas sumažina eksploatacijos trukmę.

10. Žema elektros energijos įtampa

LED apšvietimui pakanka žemos elektros energijos įtampos. Dėl šios priežasties labai paprasta naudoti LED apšvietimą prijungus išorinį saulės energijos šaltinį ar kitas ekologiškas alternatyvas.


Apibendrinant, norime pasakyti, jog renkantis LED lemputes ar LED šviestuvą, visada reikia rinktis patikimo gamintojo gaminius bei atkreipti dėmesį į šviesos spalvos temperatūra. Daugiau apie tai mūsų straipsnyje – Kokią šviesos spalvos temperatūrą pasirinkti?

Rekomenduojame peržvelkite mūsų siūlomus LED šviestuvus – www.brigoto.lt/led-sviestuvai/

Tausokite savo planetą bei savo pinigus!