Namų apšvietimas: 5 tendencijos, į kurias verta atkreipti dėmesį

14 dienų nemokama prekės gražinimo garantija

Apšvietimas yra vienas iš paprasčiausių ir pigiausių būtų atnaujinti namus ir suteikti interjerui jaukumo. Šviestuvų gamintojams pristatant naujas apšvietimo kolekcijas 2022-iesiems metams atrinkome penkias tendencijas, kurios bus svarbiausios kitamet ir išliks interjeruose ilgam.

LED apšvietimas visur

LED apšvietimas – tai ne tik LED juostos. LED technologija dabar naudojama praktiškai visuose naujuose šviestuvuose. Dauguma šviestuvų yra su integruotais LED, kuriems montuojant nereikia jokios papildomos įrangos. O jei šviestuvas yra su klasikinėmis, įsukamomis lemputėmis, į jų vietą taip pat galima įsukti LED lemputes, kurios gaminamos pačių įvairiausių dydžių ir formų.

Beje, LED lemputės – puikus būdas atnaujinti ir seną šviestuvą. Norint šiltai balto šviesos atspalvio, primenančio kaitrines lemputes, rinkitės 2700 – 3000K šviesos temperatūrą, o dienos šviesos baltumą sukuria 4000K šviesos diodai.

Šviestuvas – namų žvaigždė

Praėjo laikai, kai visas kambario apšvietimas buvo viena centre kabanti lempa. Darant namuose remontą kaip pagrindinius šviesos šaltinius naudokite taškinius šviestuvus, išskaidytus po visą lubų plotą, o pagrindinis šviestuvas tegu būna lyg meno kūrinys. 

Vienas įdomios formos šviestuvas gali atstoti gausybę smulkesnių papuošimų ir tuo pačiu sutaupyti erdvės kambaryje. Jis neprivalo skleisti daug šviesos – išsirinkite pagrindinį šviestuvą tokį, į kurį bus tiesiog gera žiūrėti.

Sieniniai šviestuvai praplečia erdvę

Jei yra galimybė, papildykite namus sieniniais šviestuvais. Jie optiškai praplečia erdvę ir gali atkreipti dėmesį į kitus jūsų interjero akcentus, pavyzdžiui, apšviesti paveikslą ar užpildyti erdvę tarp baldų. 

Arba patys tapti svarbiausiu akcentu. Atkreipkite dėmesį, kokį šviesos spindulį šviestuvas „piešia“ ant sienos – suderinus keletą šviestuvų gausite įdomių raštų. 

Praktiška šviesa

Jei namie remonto neplanuojate, bet norisi atsinaujinti, pasirinkite kuo arčiau lubų montuojamą šviestuvą. Toks sprendimas geriausias paprastai ir nebrangiai suteikti šviesos senos statybos butuose. 

Kuo arčiau prie lubų sumontuotas šviestuvas, tuo plačiau pasklinda jo šviesa, o viršutinė sienų dalis nelieka skendėti šešėlyje. Jei lubinis šviestuvas bus vienintelis šviesos šaltinis kambaryje, atkreipkite dėmesį, kad šviesa sklistų ne tik žemyn, bet ir į šonus.

Stalinė lempa – ne tik stalui

Paprasčiausias ir pigiausias būdas suteikti namams jaukumo – stalinė lempa. Statykite ją nebūtinai ant stalo. 

Stalinė lempa gražiai atrodys priderinta prie ant komodos išrikiuotų smulkmenų, kartu su toršeru praplės erdvę tolimiausiuose kambario kampuose, o pastatyta ant palangės suteiks namams skandinaviško jaukumo.